-A A+A

276: Okuduğum Dersler Beni Kâfir Yaparmı?

SORU
Selamun aleykum ve rahmetullahi ve beraketuhu hocam, Ben hukuk okuyorum ancak tevhidle son sınıfta tanıştım okulu bırakmadım ama derse devam zorunluluğu olmadığı için derslere gitmiyorum küfür ortamı diye. Okulu bırakmama sebebim hukukla alakalı bir şey yapacağımdan değil avukat, hakim vesaire olmayacağım yani. Ailem çok büyük tepki gösterir diye devam ediyorum bi de hukuk diplomasıyla başka meslekler de yapılabiliyor psikolojiden yüksek lisans gibi. Şirke giriyor muyumdur derslere çalışıyorum kanunları okuyorum bi bakıma küfürü öğreniyorum diye? Ne yapmamı önerirsiniz?
CEVAP

Ve aleykumusselam ve rahmetullahi ve beraketuh. Hamd Allah’a mahsustur.

Muhterem bacım mademki okuduğunuz beşeri hukuku inkâr ediyorsunuz, Hâkimiyetin Allah celle ve ala’ya mahsus olduğunu ve Onun koyduğu hükümler haricinde koyulmuş tüm beşeri hükümler şirk ve batıl olduğunu ikrar ediyorsunuz ve bunun için derslere girmiyorsunuz ve amacınız okuduğunuz beşeri hukuku meslek edinmek de değildir o zaman bu durumda okuduğunuz şirk ve küfür içerikli dersler sizi şirk ve küfre sokmaz. Tabi ki bu şirk ve küfür içerikli dersleri inkâr etmek şartıyla.

Ve mademki son sınıfa kadar gelmişsiniz ve üniversite ortamına da girmiyorsunuz o zaman size tavsiyem öğreniminizi bitirmeniz ve bilgilerinizi Müslümanlar için faydalı kılmanızdır. Hukukçu olarak beşeri hukuk sistemi içerisinde çalışarak değil elbette ama bir danışman gibi veya Müslümanların lehine olacak olan bilgileri araştırarak ve paylaşarak olabilir. Allah-u Â’lem.

Allah (celle ve âlâ) ayaklarımızı sabit kılsın ve razı olduğu amellere hidayet etsin. Amin.

8 Ağu, 2017 Tarık Ebu Abdullah
Etiketler: Eğitim, Okul, Hukuk