223: Kulüpte Spor Amacıyla Oynayabilirmiyim?
-A A+A

223: Kulüpte Spor Amacıyla Oynayabilirmiyim?

SORU
Selamun aleykum hocam, bilindiği gibi amatör küme iddia kapsamına girmiyor oynayacağım kulüpten para da almıyorum sadece spor amaçlı ve müslümanın her zaman hazır ve formda olması gerektiğini düşündüğüm için bu sezon oynamak istiyorum bu konu hakkında ki görüşleriniz nelerdir hocam?
CEVAP

Aleykum selam ve rahmetullahi ve berekatuhû. Hamd âlemlerin rabbi olan Allah’a, salât ve selam efendimiz Rasûlullah’a, ehli beytine, ashabına ve yolunu takip eden mü’minlere olsun.

Muhterem kardeşim, o kulüpte oynamanı tavsiye etmem. Daha meşru, doğru ve temiz ortamda oynamanı veya spor yapmanı tavsiye ederim. Çünkü bu tür takımlarda şortlar giyilerek avretler açılmakta, küfürler ve uygunsuz sözleri işitmek muhtemelen yaygın olan illetlerdir. Maçlar namaz gibi önemli ibadetin geçmesine veya çok gecikmesine sebepte verebilir. Seyircilerin gelip izlemelerine küfredip boş vakit geçirmelerine sebep olabilirsiniz. O ortamda sen olduğun için İslam’a ne kadar uygun veya muhalif olduğunu sen daha iyi bilirsin. Kalbine fetva sormanı da tavsiye ederim. En doğrusunu bilen Allah-u Teâlâ’dır.

Allah’a hamd ve Rasûlü Muhammed’e salât ve selam olsun. Davamızın sonu âlemlerin Rabbi olan Allah’a hamd etmektir.

8 Ağu, 2017 Musa Ebu Cafer
Etiketler: Spor, Futbool